Nákupy vs životní prostředí

Určitě si mnoho z vás klade otázku, jak může nákup ovlivnit život na Zemi. Odpovědí známe mnoho, ovšem řešit zde budeme jen jeden z nejzávažnějších problémů, kterým jsou obaly.  Nejedná se jen o plastové obaly, jak si mnoho z vás myslí, ale všechny druhy materiálů, které se nejen nedají recyklovat, ale tvoří největší procento všech odpadů domácností.
sklenice s potravinami

Jak se jich můžeme zbavit?
Najde se spoustu řešení. Nejideálnější nákup je bez následného vytvoření odpadu, jak ale takového nákupu dosáhnout? Ve větších městech již existují obchody, které se přímo zabývají ekologickým nákupem, proto mají všechny potraviny uskladněny tak, aby se vyvarovali zbytečným obalům. Váš nákup si následně nesete domů nejlépe ve skleněných nádobách, plátěných taškách a recyklovaných papírových pytlíčcích. Co když jsem z malého města? Je to sice trošku složitější, ale i zde se dá najít řešení. Když už jste nuceni zakoupit zabalenou potravinu, řádně si promyslete její další využití. Ze sklenic od okurek tak můžete vytvořit dózu na obiloviny nebo dokonce kelímek od jogurtu využít jako stojan na štětce, kreativitě se meze nekladou. Další výhodou jsou výše zmiňované plátěné tašky. Mnoho obchodních řetězců obměnilo plastové igelitky za papírové. Sice to prostředí pomůže, ale nejlepší to také není. Vaše taška tak bude šetřit při každém nákupu nejen vaše peníze ale i přírodu. Stačí do ní jen investovat, nebo si doma vyrobit vlastní z použitého textilu, čímž opět pomůžete.
trh s potravinami
Trhy se také počítají
Skvělá volba pro nákup jsou trhy, na kterých máte čerstvé a nezabalené potraviny. Odnést si je můžete ve svých recyklovaných obalech a znovu tím ušetřit. 
I když se tento problém stává stále známějším, tak se na světě produkuje spousta odpadů, které nevratně ničí naše prostředí. Proto by se měl každý minimálně zamyslet nad svou spotřebou a začít nakupovat ekologičtěji.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup