Ovocná přesnídávka pro děti


Složení výrobku

 

Je dobré si číst složení na etiketě výrobků. Proč? Ne všechny ovocné přesnídávky jsou totiž opravdu ze 100 % ovoce. Často vidíte na etiketě například podíl 85 % ovoce. Nejlepší volbou je samozřejmě produkt, kde je opravdu pouze ovoce a je to tedy pravé ovocné pyré. V těchto ovocných přesnídávkách jsou i vitamíny, hlavně vitamín C. Je to z toho důvodu, protože vitamíny jsou přirozeně obsaženy v ovoci. Některé takové přesnídávky mají v sobě ještě přidaný další produkt, to je naprosto zbytečné, protože cukr je sám o sobě v ovoci a je zbytečné doslazovat takový produkt. Dávejte si také pozor na přídavek vody. Nevíte proč? Často totiž zbytek do 100 % tvoří právě voda a cukr. Mnohdy je také součástí složení výrobku tedy voda, cukr, modifikovaný škrob a antioxidant. Etiketu si vždy důkladně přečtěte. Pro dítě je nejlepší co nejméně různých chemických příměsí.

ovocný mix v miskách 

Cena versus kvalita

 

Cena takového produktu je od 12 Kč do zhruba 39 Kč. Záleží na typu produktu, gramáži a samozřejmě i na značce. Myslíte si, že kvalita závisí na ceně? Nemusí to tak být. Dnes i levnější produkty mají výborné složení. Ba dokonce se stává, že levnější a neznačkový produkt má lepší složení a více ovoce než značkový produkt. Nemyslete si, že pokud je to značkový výrobek, tak je automaticky nejlepší. Často jsou takové přesnídávky i v akci a dají se koupit za skvělou cenu. Opět se ale dívejte na složení ovocné složky, protože to je nejdůležitější. Ovocné přesnídávky nemusíte kupovat pouze ve specializovaných obchodech. Běžně je seženete v klasických obchodních řetězcích i diskontech. Je možnost objednání i přes internet a dovoz až do domu.

 čerstvé broskve

Celkově jsou ovocné přesnídávky dobrá možnost pro doplnění stravy malých dětí. Určitě nenahrazují pestrou a vyváženou stravu. Jedna zajímavost. Stále více dospělých si kupuje takové ovocné přesnídávky. Je to dobrý doplněk stravy i pro dospělé. Pamatujte na to, že nenahradíte čerstvé ovoce, ale pokud někdo ovoce nemá rád, může alespoň takto získat i vitamíny, které jsou důležité. Hurá tedy do toho a nemusíte se vůbec ovocných přesnídávek bát.