Alza zvyšuje obrat

Tento největší internetový obchodní gigant vznikl vlastně již v roce 1994 ovšem pod názvem Alzasoft. Mají spousty prodejen po celé Evropě, a to i kamenných. V prosinci, v roce 1996 oznámili pád hned dvou rekordů. A to rekordu týdenní tržby, jež překročila miliardu, a denní tržby, která překročila dvě stě miliónů. To jsou čísla co?
nákupní shon
Alza jako taková nemá v podstatě vlastníka, jak je obvyklé. Je to vlastně jen skupina investorů, kteří s ní hospodaří přes L. S. Investments Limited se sídlem na Kypru. Generální ředitel je pan Aleš Zavoral.
Tato velefirma získala velký počet různých ocenění a není zde místo na to, abych je jmenoval všechny. Vybral jsem tedy jen tři a to namátkou. Jsou to Nejdůvěryhodnější značka, křišťálová Lupa a ocenění MasterCard Obchodník. A ještě jedno. Není to ocenění v pravém slova smyslu, ale je to první místo v anketě nejotravnější reklama. Míněna tím ta zelená potvora, jejíž vtíravost zvyšuje hlas jejího dabéra, herce, pana Bohdana Tůmy.
A letos hlásí Alza opět další rekordy. Mezi nimi ten největší, totiž nárůst tržeb o dvacet jedna miliard korun bez DPH. Tedy za rok 2017. Což je číslo zajisté hodně vypovídající. Takže vidíte, že nějaká pokuta řádově v pár drobných, tedy 1,8 milionů korun je nemůže nějak rozházet, natož vzrušit. Pokuta byla udělena v roce 2015 ČIŽP za dlouhodobé porušování zákona o obalech a za nějaké údajné nepnění ohlašovacích povinností.
nakupujte na internetu
Nejlepší artikl jsou pro ně mobilní telefony a na druhém místě jsou to notebooky. Pak následuje příslušenství a samozřejmě televizory. I proto byly otevřeny nové prodejny. Zejména ta v Praze je pozoruhodná tím, že je otevřená nonstop a nenajdete v ní jednoho jediného prodavače. Přesto má firma přes tisíc pět set zaměstnanců.
Nuže, uvidíme, jak si firma povede dále. I přesto, že řeší další možnou pokutu za prodej o svátcích, věřím, že to s ní opět nijak nezacloumá. Vždyť sumy hovořící v jejich prospěch jsou závratné. Budiž jim př


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup