Je dobré stýkat se pouze s maminkami?

Jestli se váš život obrátí naruby díky tomu, že porodíte dítě, jistě se vám změní i vaše dosavadní hodnoty a představy o tom, jak ho žít. Smyslem vašeho bytí se stane vaše dítě a jediné, co budete po zbytek života řešit a rozebírat bude jeho štěstí, starosti a povinnost zabezpečit ho tak, aby nikdy nestrádalo.
Pro ženy však období, kdy se stanou matkou znamená mnohem větší změnu v jejich dosavadním životě. A jsou přesvědčené o tom, že je dobré mít po svém boku pouze takové ženy, které jsou na stejné vlně jako ony.
zahradní restaurace

Co vám přátelství s jinými maminkami přinese?

Vůbec není na škodu, mít ve svém okolí kamarádky, které jsou mámy tak jako vy a se kterými si vždy budete mít co říct. Rovněž oceníte i výměnu veškerých informací a zkušeností, které vám můžou předat maminky, které mají více než jedno dítě. Zejména ze začátku, kdy pro vás bude nová situace španělskou vesnicí a vy si nebudete umět poradit se vším, co výchova přináší.
Na druhou stranu vás můžou osobní názory a přesvědčení ostatních maminek brzdit a omezovat ve vlastní výchově vašeho dítěte. Na všechny děti totiž neplatí stejné triky a brzy můžete dospět k názoru, že je nejlepší nechat se vést intuicí a selským rozumem.

Mějte i kamarádky, které děti nemají

Je naopak prospěšné, pokud budete mít ve vašem životě i bezdětné kamarádky, se kterými se tak trochu vrátíte zpátky do světa dospělých. Každodenní rozebírání přebalování, nočního buzení a problémového kojení, se může zdát být v jisté fázi už poměrně únavné a vyčerpávající.
Abyste na chvíli vypnuly a dobily si baterky, potkávejte se i s kamarádkami, které děti nemají.
posezení u kávičky
I díky nim se totiž můžete dostat zpátky do rovnováhy, na chvíli si odpočinout a zapomenout na to, že každý váš den je prakticky stejný.Je taktéž dobré mít přehled o tom, co se děje v ženském světě, do kterého už díky péči o vaše dítě – tolik nevidíte. A i díky tomu, že se ve vaší přítomnosti budou pohybovat kamarádky, které nemají závazky, si udržíte v každé situaci nadhled, zdravý rozum a naučíte se stát nohama pevně na zemi tak, aby vám z mateřství jednou nepraskla hlava.