Kvalitní řemeslníků je dnes jako šafránu

Kvalitních a šikovných řemeslníků každým rokem ubývá. V případě, kdy ale řemeslníka skutečně potřebujete, to může být velký problém. Pokud tedy opravdu potřebujete šikovného řemeslníka sehnat, tak kde? Dříve na tuto otázku existovala vcelku snadná odpověď, stačilo zajít do nejbližší putyky a řemeslníka jste zjednali během chvilky. Jenže takové časy jsou ty tam a nám nezbývá než naše naděje vložit do rukou modernější technologie.

špinavé ruce

Na internetu najdete spolehlivého řemeslníka během chvilky, navíc díky spolehlivým recenzím od ostatních předejdete riziku, že byste s výslednou prací nebyli spokojeni. Slyšeli jste už o elektrikáři uhlířské janovice? S tímto odborníkem budete dozajista spokojeni.

Čeho se vyvarovat při výběru řemeslníka?

kovářské řemeslo

Při výběru řemeslníka zapomeňte na peníze. Ano, je pravda, že finanční stránka je velmi důležitá, ale rozhodně by to neměl být hlavní faktor, podle kterého budeme vybírat. Extrémně levné inzerce sice můžou nalákat potencionální zákazníky, jenže cena o kvalitě práce něco vypovídá. Jak si řemeslník váží své práce, když za ní nechce adekvátně ohodnotit? Kvalitní dílo by mělo být po zásluze odměněno. V případě řemeslnických prací si dávejte velký pozor na horentní zálohy ještě před odvedenou prací nebo služby bez dokladu a jakékoliv smlouvy. Takto odvedená práce by se ve výsledku mohla několikanásobně prodražit. Jelikož doklad je jedinou možností, jak uspět v případě reklamace. Podobně je to i s dochvilností řemeslníka? Nepřijde na smluvený termín schůzky nebo nepošle cenovou kalkulaci v den, kdy jste se domluvili bez omluvy? Už toto počínání by vám mělo někde vzadu v hlavě rozsvítit červenou kontrolku. Tady bude asi něco špatně!

Smlouva o dílu? Bez ní se do ničeho nepouštějte!

Ještě před započetím všech řemeslnických prací by měla být sepsána a následně podepsána oběma stranami co nejdetailnější smlouva o dílo. V nichž bude uveden nejenom seznam odvedených prací, ale také použitý materiál či konečná cena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup