Zažeňte v zimě nudu hravým tvořením

Taky máte pocit, že se zima letos opět nemá k odchodu? Dny jsou krátké, zato večery dlouhé a mnohdy plné nicnedělání a lenošení. Ne, že byste na trochu odpočinku neměli nárok! Co se ale pustit do nějaké zábavné a kreativní činnosti, vypnout televizi a oddávat se třeba tvoření nebo vyrábění?
Víme, že vánoční atmosféra je již v nenávratnu a naproti tomu Velikonoce také zrovna neklepou na dveře. Ale na to, vyrobit si krásný proutěný věnec přece nepotřebujeme žádné svátky!

růžový věnec

Ať už budeme pracovat s jakýmkoli podkladem, mnohem lépe než polystyrenový kruh, do kterého jen zapícháte jednotlivé komponenty, vás v tomto směru uspokojí práce s proutím. Zkuste se naladit na jarní atmosféru a zapracovat s proutím. Na takovém základě nebude potřeba velké množství dalšího materiálu, protože proutí je samo o sobě velmi dekorativní a esteticky příjemné. Stačí jen využít toho, co najdete v přírodě, popřípadě se inspirovat nadcházejícími Velikonocemi a přidejte kousek nějaké veselé látky nebo ozdoby s velikonočními motivy.
Pokud se domníváte, že nejste dostatečně zruční na to, abyste proutěný základ vyrobili sami, popř. je pro vás komplikované shánět ve městě pruty na zapletení, můžete si tu nejdůležitější část proutěného věnce objednat z internetu. Díky tomu budete mít o to více času na promyšlení výzdoby a můžete se soustředit na kreativnější část procesu – zdobení.

podzimní věnec

Nebojte se využít barev, zkuste zakomponovat výsledný věnec do vašeho domácího prostředí tak, aby se barevně hodil k tomu, jaké odstíny volíte do jednotlivých místností. Má-li být umístěn spíše vně vašeho obydlí, ideální bude, když ho sladíte s exteriérem. Sousedi vám budou jistě závidět důmyslně ozdobené vchodové dveře nebo zahradní branku.
Na internetu naleznete kromě samotného základu na věnce širokou škálu ozdob a materiálů, kterými můžete své dílo vylepšit.