Co dělat ve volném čase

První aktivitou, kterou můžete vyzkoušet, je pletení. Zní to jako něco, co dělaly pouze naše babičky, ale věřte tomu, že Vás to opravdu může bavit. A kdo ví, třeba za nějaký čas zvládnete kromě šály i třeba obleček pro pejska.
Zkuste pletení
Další, co můžete zkusit jsou omalovánky pro dospělé. Můžete si koupit tenkou knížku, kde jsou předkreslené mandaly a ty vymalovat. Nejen že na konci to je krásný barvený pohled, ale navíc kreslení mandal má antistresové účinky.
Omalovánky pro dospělé
Začněte číst. Ať už z klasické knížky, nebo z nyní velmi populárních elektronických čteček, určitě se najde něco, co Vás bude bavit. A pokud jste jich vášnivým čtenářem, tak zkuste jiný žánr, třeba budete mile překvapeni, že Vás začne bavit i něco jiného, co byste nečekali.
Přebírejte věci. Pro někoho nezáživná aktivita, ale velmi účinná. Třiďte oblečení, kosmetiku, staré potraviny, boty, přečtené knížky nebo kancelářské potřeby, jako jsou propisky či fixy, které přestaly psát už před několika lety. Ze začátku se to může zdát celkem otravné, avšak většinou při třídění strávíme hodně času, hlavně kvůli tomu, že najdeme předměty, u kterých si zavzpomínáme na staré časy.
Zajímavou činností může být i vyzkoušet nový, nebo neobvyklý sport. Vyzkoušejte vodní aerobic, zajeďte na ochutnávka potápění, vezměte pejska na cvičiště, zkuste všemi milovanou jógu, meditujte, nebo se přidejte do týmu dobrovolných hasičů. Pohyb Vám pomůže eliminovat podráždění a vyplavuje endorfiny, takže se budete cítit šťastnější.
Pořiďte si domácího mazlíčka. Nemusí to být zrovna pejsek, nebo kočička, kteří dají vyžadují více péče. Může to být křeček, bezsrstý křeček (pokud jste alergičtí na chlupy), rybička, had, pavouk, nebo i obří šnek. O zvířátko se budete muset starat, ale zaměstná Vás a udělá Vám radost.
Zvelebení zahrady
A jako poslední tip tu máme zahradničení. Venkovní aktivity Vás udrží na čerstvém vzduchu a konkrétně zahradničení může bohatě postačit i jako domácí posilování. Rytí půdy, stříhání nůžkami, nebo i hrabání listí funguje obdobně jako kdybyste cvičili, a navíc čerstvý vzduch, to máte hned dvě mouchy jednou ranou. Zkusit můžete i pěstování bylinek nebo vlastní zeleniny a ovoce. Jednoduchá je péče o rajčata, brambory, cukety, ale i maliny, jahody anebo meloun. Domácí ovoce a zelenina chutná mnohem lépe než koupená v obchodech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup