Trubka a její významy

Trubka Mtz-servis je nástroj, který se využívá ve stavebnictví, zdravotnictví a dalších různých odvětví. Trubka může být plastová, ocelová, kovová či jiná. S tímto slovem se potkal určitě každý občan a určitě ho i využíval. V jakých příležitostech jste ho používali Vy si řekneme dneska. Koupili jste si dům a rekonstruovali jste v něm starou koupelnu? Jestli ano, tak jste trubku určitě potřebovali. Říkali jste Vašemu manželovi, že teče voda pod dřezem a chtěli po něm ať to opraví? Když už jste ho k tomu Teda dokopali, s nejvyšší pravděpodobností jel do obchodu a koupil novou trubku. Je možné, že trubkou to nebylo, i kdyby ne stejně ji zkontroluje, když už to dělá, aby byl příště klid.

Potrubí

Máte doma přívod vody, tady je potřeba taky trubky a ne jedné. Aby Vám doma voda tekla, musíte jak zaplatit, tak také k Vám musí být vedená trubkami voda pod zemí. Trubky je potřeba kontrolovat, čím častěji tím lépe, aby se předešlo možnému nebezpečí či nějaké závadě. Ve větších společnost, kde se firma zakládá skrze to, že trubky jsou hlavní věc, která se zde využívá, zde se kontrolují trubky na denní bázi. Kontrolu trubek jak těch v domácnostech, tak těch větších ve firmách, je potřeba provádět osobou, která získala osvědčení na výkon téhle činnosti. Kdyby jsme to brali ze všech stran, tak slovo trubka má více významů.

Hudební nástroj

Jeden z nich už jsme rozebrali a co ty další? Trubka může být takové hezčí pojmenování, když někdo něco udělá špatně, rozbije nebo vyvede něco. Můžeme ho nazvat různými slovy, a to sice tele, trubka, pako… Trubku bych přiradila ke slovu nemehlo. Představíme si pod tím prostě osobu, která je nešikovná, lehce se ji povede něco rozbít, nebo prostě jen nemá svůj den. Dalším významem slova je hudební dechový žesťový nástroj. Trubka je hudebně využívána skoro ve všech hudebních žánrech, nejvíce v jazzu. Mezi nejznámější trumpetisty patří například Louis Amstrong, který je z Ameriky. Podělte se s námi o vaše postřehy, komentáře. Sdělte nám, co Vás napadlo, jako první pod slovem trubka. Byl to hudební nástroj nebo třeba podvodní trubka?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup