Něco pro extra třídu!

Tento model je o něco mohutnější než u Mark II, u kterého byla použita větší optika minulý rok. Vezme-li, ale v úvahu, že přitom došlo k ztrojnásobení maximálního ohniska, tak je to docela málo. Přeci jenom bychom čekali asi větší rozměry, než jaké má nyní. Jeho váha je kolem 1 kg, takže se nemusíte vůbec znepokojovat.

Grip je dosti velký, takže mužům vyhovuj jak ulitý. Jemným ženským rukám to půjde hůř. Tubus objektivu byl také zvětšen do délky a hned se tam vlezli tři ovládací prstence s funkcemi, které je možné naprogramovat. Například ovládání zoomu, nastavení clony pomocí rukou a ruční ošetření.

Běžné fungování má autofokus jen při počtu cca 25 zaostřovacích bodů a při principu kontrastu. Má v sobě technologie pro detekci pohybujících se objektů. Pokud pohlédneme na objektiv, zjistíme, že byl vyroben firmou Zeiss. Jeho světelná proměnlivost je na hodnotách od F2,4 do F4.

Pokud zvolíme makrozoom, zjistíme, že zaostření objektivu je na délce 3 cm. Snímač obrazovky Exmore RS stojí za skvělými vlastnostmi optiky. Bez snímače by samozřejmě daná optika nemohla stačit. Za 1 sekundu se dá pořídit 14 snímků, což u těchto kompaktů není běžným jevem.

Co se týče videa, je zde procesor Bionze X a pro pořízení nejkvalitnějšího formátu videa XAVC-S. Datový tok při tom činí 100 Mb/s a zvuk zaznamená LCPM, které je dvoukanálové. Našli by se také nedokonalosti. Například japonské uspořádání celého přístroje a hlavně menu.

Dále autofokus, který se může někdy chovat až zmateně. Není moc vhodný pro rychlé děje, ale spíše pro focení vzdálených detailů nebo na perspektivu. Napájení probíhá pomocí Lilon akumulátoru s výkonem 950 mAh. Paměť může využít karty SD, SDHC, SDXC, Memory Stick Duo a Memory Stick Pro Duo. Je možné si ho pořídit za cenu 49 990 Kč, které je jen o 3 000 Kč vyšší než u předchozí generace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup