Ubytování v Lokti nad Ohří, v přírodní scenérii Slavkovského lesa

Příroda a přírodní materiály

Připadá vám betonová džungle městských moderních zón s prosklenými vitrínami obchodních center jaksi studená, neosobní, a nepřirozená? Tak to vám jen nepřipadá, ale je tomu skutečně tak, beton, sklo, kovy a plast totiž neblaze působí na naši energetickou podstatu – auru a po delší době pobytu, spolu s elektrosmogem (hlavně Wi-Fi a mobily) to může v takových místech přispět k civilizačním chorobám, hlubokým depresím, odcizení a pocitu samoty. Být blíže k přírodě je jaksi přirozené, jsme její součástí, ačkoli se někteří architekti snaží dokázat opak.

nedobytná pevnost

Přírodní materiály vyzařují energii, cítíme se v jejich blízkosti lépe, jsme šťastnější, spokojenější. Do této kategorie patří hlavně kámen a dřevo, uvědomují si to lidé, co žijí v kamenných domech či v rozumně zhotovených dřevostavbách. Pocítíte to i v západních Čechách, zajistíte-li si ubytování Loket a okolí, nejlépe v centru městské památkové rezervace, v některé z kamenných staveb z období 14. – 18. století.

hrad Loket

Loket je dobře energeticky zásoben

Nemáme tím pochopitelně na mysli elektřinu a zemní plyn, nejde tu o tyto přípojky, ale o energii přirozenou, vyzařovanou z přírodních zdrojů. Kromě kamenných staveb v historickém městském jádru tu budete obklopeni ze všech stran rozsáhlými lesy Krušných hor a Slavkovského lesa, mezi nimiž protéká v hlubokém údolí řeka Ohře.

Loket je bývalým královským městem, jeho sláva pohasla již v období přelomu renesance a baroka, ale dnes je to znovu vyzdvihovaný klenot, zejména milovníky přírody, vodáky a cykloturisty. Plavba po Ohři má zvláštní kouzlo, a pokud jste se po ní nikdy neplavili, můžeme vřele doporučit trasu z Královského Poříčí až do Klášterce nad Ohří. Loket můžete využít jako výchozí bod pro jízdu na kolech po proudu řeky do Karlových Varů, a můžete se odtud vydat autem do Mariánských Lázní nebo do Krušných hor. Možností trávení volného času je celá řada, ale hlavně – budete po celou dobu obklopeni přírodou a svěží energií.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup