První jízda na kole

Jezdi na kole v dnešní době umí každý z nás, k čemuž vedlo už trénování v dětském věku, na které se zaměříme. Velkým pomocníkem je dětské odrážedlo.

První jízda na kole

Odrážedlo

Aby se dítě dokonale naučilo jezdit na kole, tak tu máme ještě jeden předstupeň, kterým je odrážedlo, na kterém se naučí pohybovat bez šlapání, ovšem jízda je velice podobná. Odrážedlo musí mít správné vlastnosti a splňovat bezpečnostní normy, aby nehrozilo žádné nebezpečí. Prvním parametrem je správná výška, protože dítě by mělo dosáhnout na zem i patami, aby mohlo bezpečně zabrzdit. Rozhodně volte odrážedla s nastavitelným sedlem, protože dítě ještě určitě povyroste.

dítě s kolem

Pro menší dětí se brzdí nohami, ovšem zhruba od tří let už je dobré volit klasickou páčku od brzdy, jenž má úplně stejný princip i na kole. Důležitá je i váha, protože je dobré nízká hmotnost, aby dítě s ním mohlo pohodlně manipulovat. Odrážedlo pro roční dítě má nafukovací pneumatiky, což umožní lepší průchodnost horším terénem. Samozřejmě je zde pevný rám a dobré zpracování, abyste se mohli těšit na dlouho životnost.

Kolo

Po dobré ovladatelnosti odrážedla a vyššího věku dítěte je na čase přejít na samotné kolo, což bude pro dítě naprosto nová zábava, ovšem první jízda není vůbec jednoduchá. Velice důležité je při jízdě držet rovnováhu, čemuž nejprve můžete předejít přídavným koly. Nejprve se tedy naučí šlapat a zatáčet a až následně kompletně ovládat celé kolo. Tento přístup je ve většině případů přínosný a skutečně se tak dítě snadno naučí jezdit na kole.

jízda na kole

Samozřejmě je dobré na začátek dítěti pomoc s rozjezdy Vaším tlačením, protože při rozjezdu je potřeba dobrá rovnováha a koordinace. Pokud to Vašemu potomkovi příliš nepůjde, tak se vůbec nestresujte a rozhodně na něj netlačte, protože všechno má svůj určitý čas a nic nejde hned. Dejte mu proto prostor a stále se mu snažte pomáhat. Pokud dodržíte všechny tyto rady, tak sami uvidíte, že jednoho dne už bude dítě naprosto samostatně brázdit silnice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup