Osram Cool Blue Intense H7 pro lepší pocit z jízdy

Mohou mít autožárovky v předním světlometu nějaký významný vliv na jízdní pohodu a přispět k bezpečnější jízdě? Na tuto otázku je v zásadě odpověď velmi jednoduchá. Existuje totiž několik produktových řad výrobků, které tyto vlastnosti deklarují.večerní silniční provoz

Co znamená více světla

>

Někteří zkušení řidiči, kteří jsou dobře informováni o homologačních limitech spotřebních výrobků automobilového průmyslu, zejména provozních kapalin a osvětlovací techniky, by mohli být rozčarováni z rozporu, jež udává výrobce v případě výkonnějších autožárovek, jako jsou například Osram Night Breaker Unlimited (Laser) nebo Osram Cool Blue Intense H7 Lightpark. U druhého zmiňovaného typu je například uváděno, že výrobek poskytuje až o dvacet procent více světla, než klasické halogenové homologované žárovky. Co to znamená?
Více světla znamená v tomto případě více jasu a zlepšení kontrastu přechodových linií osvětlovaných předmětů. V praxi se to jeví tak, že lépe vnímáte prostor před vozidlem včetně periferního obrazu a rychleji reagujete na vznikající situace v provozu.
Zároveň je ovšem dodržen velmi přísně regulovaný světelný tok, který nesmí výrazně přesáhnout 1500 lumen. Tím důvodem omezení jsou protijedoucí řidiči, kteří nesmí být oslněním ohrožováni.automobilová světla na silnici

Co znamená lepší barva světla

Výrobce Osram uvádí u typu Cool Blue odstín o teplotě chromatičnosti 4200 K (neutrální bílá). Od běžné halogenové žárovky můžete očekávat maximálně 3200 K (teplá bílá). Rozdíl v barvě světla se projeví hlavně při jízdě po setmění, osoba za volantem se vlivem teplého odstínu rychleji unaví a hůře se přizpůsobuje dopravní situaci, což může vést i k větší pravděpodobnosti dopravní nehody.
Tyto výrobky značky Osram se také z výše uvedených důvodů zařadily mezi nejprodávanější v Evropě a zájem zákazníků potvrzují i prodejní statistiky v České republice. Jedinou nevýhodou této moderní a vskutku špičkové technologie je kratší životnost, což je bohužel fyzikální jev naprosto přirozený. Zkrátka – čím více výkonu a světla, tím náročnější práci musí žárovka vykonat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup