Optické zvětšení prostoru je klíčem k úspěchu

Dříve bylo běžné, že úložný prostor v obýváku zabíral celou jednu zeď, a to často až po strop. Nevyužíval se totiž jen na knihy nebo kompaktní disky, ale nacházely se v něm i důležité rodinné dokumenty, vystavovaly se zde skleničky, společenské hry a často jste tam našli i zimní kabát. Jednoduše se využívaly na vše přebytečné, co nebylo možné dát jinam. Tak to ale dneska není.obývací stěna dřevěná.jpg

Moderní, jednoduché a minimalistické

Luxusní obývací stěny od Nábytku Elegance nabízí nádherný vzhled, vzdušné a mnohdy otevřené police a přitom dostatek úložného místa na vše, co do nich skutečně patří. Nyní je běžné, že se nábytek nachází pouze ve středu místnosti, kde je také televize. Ta je umístěna na skříňce, anebo je připevněna ke zdi a nábytek je pod nebo kolem ní.

Všechny velikosti, tvary a barvy

Omezovat se nemusíte ani na jeden tvar. V široké nabídce si snadno zvolíte, zda budete chtít tvar L nebo O, anebo něco ještě méně tradičního. Stejně experimentovat můžete i s materiálem a barvou. Tradičně zůstává populární dřevo, často v kombinaci s čirým nebo černým sklem. Vhodné je také začlenit do modelu kov, který stejně jako sklo působí velmi vzdušně a zvládne opticky zvětšit prostor.

Výraznějších barev se ovšem také nemusíte obávat, zejména pokud v nich máte stylizovaný i zbytek interiéru. Velmi oblíbená je červená nebo fialové, které působí teple. Bílou ale rozhodně také nic nezkazíte. Pokoj bude působit velice světle, vzdušně a ne tak plně, jak může často působit s tmavým nábytkem.
bílá stěna s knihami.jpg

Kvalita je stále důležitá

Sice se klade velký důraz na design, ale na kvalitu zapomínat nesmíte. Budete-li chtít něco levnějšího, podívejte se na lamino (LTD). Nejlepší je minimálně pětivrstvé o síle alespoň 18 mm, protože slabší se začne brzy prohýbat. Ve střední cenové relaci najdete MDF desky, které pohledově připomínají masiv. A nejdražším je samotný masiv. Vydrží nejdéle, takže pokud nábytek plánujete na desítky let, bude zajisté nejlepší variantou i přes vyšší cenu.