Co by měl splňovat přístřešek pro auto


Dnes najdeme prakticky v každé rodině minimálně jeden vůz. V mnoha případech jich je však více, kdy oba partneři mají svůj vlastní. Je jasné, že jej chceme ochránit, koneckonců nejedná se o levnou záležitost, a příroda i vandalové jej mohou velmi snadno značně poškodit. Jak na to?

Nejčastějším, a v současnosti také nejlepším, řešením je klasická garáž. Koneckonců, to je i důvod, proč je běžnou součástí prakticky všech rodinných domů. Co ale dělat, pokud ji na svém pozemku nemáme, a postavit ji nemůžeme?

auto1

V takovém případě může být řešením přístřešek pro auto. V podstatě se jedná o jednoduchou konstrukci, kdy v tom nejjednodušším případě jde o čtyři sloupy, na nichž je umístěna střecha. Ta by měla našemu vozu poskytnout dostatečnou ochranu.

Ovšem není to ani zdaleka tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Aby totiž skutečně takovýto přístřešek plnil svůj účel, musí být při jeho stavbě dodrženo několik pravidel. Ta jsou zvláště důležitá, pokud si jej budeme stavit sami, bez pomoci profesionální firmy.

Tím prvním, na co bychom si měli dát pozor, jsou rozměry. Ty by ideálně měly být větší, než jsou rozměry automobilu, co se délky a šířky týče. Déšť či kroupy nebo sníh totiž jen málokdy padají přímo dolů. Obvykle se snáší, hlavně díky větru, poněkud šikmo. Je tedy potřeba jej navrhnout tak, aby i v tomto případě zůstal náš vůz v suchu.

auto2

Co se výšky týče, měla by být nejméně dvojnásobkem výšky automobilu. Může se to zdát zbytečné, a můžeme si říci, že níže položená střecha jej lépe ochrání. Je však potřeba si uvědomit, že můžeme vézt na střeše nějaký náklad. Do přístřešku bychom měli být schopni bez problému zajet i v takovém případě.

V neposlední řadě je to pevnost materiálu. Konstrukce musí být taková, aby se co možná nejvíce snížilo riziko, že se celá konstrukce zřítí, a to i v případě skutečně silného větru. I to je důvod, proč bychom to měli svěřit profesionálům.

Vždy je však potřeba mít na paměti, že garáž přeci jen poskytuje mnohem lepší ochranu. Pokud tedy máme tu možnost, je mnohem lepší zvolit ji.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup