Úspěšné studium jazyků

Způsobů, jak se efektivně naučit cizí jazyk je hned několik, přičemž není zapotřebí okamžitě uvažovat o jazykových školách, soukromém doučování a osobních lektorech, i když se dozajista jedná o poměrně jednoduché a účinné řešení. Z dalších možností lze doporučit:
otevřená kniha
Sledování filmů v původním znění
Až se příště bude dívat na film, zkuste zvolit možnost původní zvukové stopy. Nejste-li natolik pokročilí, abyste rozuměli danému jazyku a měli z filmu či seriálu plnohodnotný divácký zážitek, přidejte ke zvukové stopě titulky ve stejném jazyce, případně české. Zaujme-li vás nějaký výraz, zapište si jej. Stejně tak můžete sledovat videa na YouTube a jiných platformách.
sluchátka a notebook
Poslech podcastů v původním znění
Zvláště v posledních letech dochází ke značné popularizaci podcastů, tedy různých pořadů mluveného slova. Jejich velkou výhodou je především fakt, že je lze poslouchat kdekoliv. I během návratu z práce anebo úklidu tak můžete poslouchat některý z tisíce pořadů v nejrůznějších jazycích, přičemž se jedná opět o velmi účinný způsob rozšiřování slovní zásoby, a především porozumění textu. Na výběr je z mnoha kategorií a formátů, vybere si tak skutečně každý.
Četba knih
Milujete-li četbu knih, pak je skvělým řešením pro vás četba v jazyce, který se toužíte naučit či zdokonalit. Může se přitom jednat i o knihu, kterou již dobře znáte z češtiny, porozumění tak bude snazší, případně o speciální výtisky, které jsou psány ve dvou jazycích – v českém a cizím, přičemž následně nemusíte zdlouhavě vyhledávat význam jednotlivých slov.
dívka studující slovník
Speciální aplikace
Velmi oblíbenou formu studia jazyka jsou pak mobilní aplikace, kterých je skutečně velké množství. Z těch nejpoužívanějších a vůbec nejoblíbenějších lze zmínit aplikaci Duolingo, která vám umožní naučit se jazyk i v případě, že jste kompletní začátečník. Procvičíte si přitom nejen gramatiku, ale i poslech a výslovnost. Pro větší pohodlí existuje také verze pro notebooky a PC. Jiné aplikace jako je kupříkladu Drops fungují čistě na principu zapamatování si slovíček a frází prostřednictvím jednotlivých ilustrací, jiné pak třeba spojují reálné lidi ze všech zemí světa a vy máte jedinečnou možnost navázat s nimi konverzaci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup