Staňte se ranním ptáčetem a zažijete zázrak

Přivstaňte si. Mnoho úspěšných a slavných osobností se stalo slavnými a úspěšnými jen díky včasnému vstávání, např. americký prezident Benjamin Franklin.  To ovšem neznamená chodit pozdě spát a ráno vstávat dříve na úkor kvalitního spánku. Je třeba být dobře odpočinutý, jinak výkonnost rychle klesne.

Několik tipů, jak se naučit vstávat dříve
Představa, že získáme několik hodin navíc, vypadá lákavě. Ale asi málokdo bude schopen začít hned vstávat ve čtyři nebo v pět hodin ráno, zvláště když patří mezi sovy.
čerstvá káva

·         Postupujte po malých krocích
Pokud vstáváte v sedm, nařiďte si budíka na 6:45 nebo 6:30. Za dva týdny čas vstávání opět posuňte o patnáct až třicet minut dříve.
Na tento nový režim se musí adaptovat také váš organismus. Dostáváme různé rady, jak toho dosáhnout. Třeba jít spát dříve, nebo si určit pevný čas, kdy ulehnete do postele. Může to ale dopadnout tak, že se hodiny převalujete, nemůžete usnout a vaše nervozita roste. Ráno pak vstáváte s ještě větším odporem. Každý jsme individualita, na každého účinkuje něco jiného.

·         Určete si večer čas, kdy chcete ráno vstát                                                                                       Jděte spát, až když se cítíte opravdu unavení. Díky tomu usnete hned a ráno se snadno probudíte.
Jeden den zůstaňte vzhůru déle, druhý den pak jděte spát dříve. Zkuste si před spaním číst, ale nic napínavého. Jakmile přestáváte vnímat text, poznáte, že nastal čas spánku.
ranní vstávání

·         Před spaním si naplánujte činnosti, kterými chcete začít další den                                             Může to být příprava do práce, četba oblíbené knížky, poslech hudby, procházka nebo jen dobrá snídaně. Zkuste se hned po probuzení sami sebe zeptat: Co mohu dnes udělat dobrého?
Když budete vědět, proč chcete vstát, vstane se vám snadno. Zamezíte tak situacím, kdy zazvoní budík, vy ho zaklapnete a spíte dál, protože nevíte, proč byste si měli přivstat.

·         Nepřidávejte si ani minutu navíc
Hned po zazvonění budíku rychle vstaňte, zacvičte si, dejte si sprchu. Pokud si jen chvíli poležíte, bude se vám vstávat hůře a dostanete se z postele mnohem později. Doporučuje se dát budík co nejdál od postele, abyste byli nuceni vstát, když ho budete chtít zaklapnout.
Naučit se vstávat o hodinu nebo dvě dříve vyžaduje určité sebepřemáhání, ale pomůže posílit osobní disciplínu a pevnou vůli. Nezapomeňte se odměnit za každý sebemenší úspěch.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup