Koupě rekreační chaty

Slovo dá slovo, bavíte se o všem možném a vy se svěříte, že tyhle nudné víkendy vám tak trochu lezou na mozek.

„Tak si vyraz na chatu, Františku, proč čučíš ve městě?“

„Na chatu? A kde bych ji asi tak vzal? Já jsem dělník, ne ve vládě.“

„Ale no tak si nějakou kup, a i když nemáš možná spoustu peněz, poradím ti jak na to. Udělal jsem to stejně a mám chatu už pět let. To ti jsou víkendy a dovolené člověče. Manželka je spokojená, děti se tam vyřádí a hned se nám lépe žije. Taková chata v lůně přírody, to je věc, panečku.“

A přítel vám začne vyprávět, jak si nejdříve zkoušeli v rodině na chatu ušetřit, ale po půl roce zjistili, že by si na to našetřili tak za sto let. A to už se skutečně velmi omezovali. Kamarád vypráví, jak jedli suchý chleba a jen v neděli si k němu napustili hrneček vody. Vy kamaráda znáte s jeho přeháněním, ale přesto se vesele bavíte. A on vypráví, že už byli vyhublí na kost, v zimě šetřili topení a zamrzly jim i rybičky v akváriu. A pak přišel den, kdy prozřeli. Jen náhodou narazil kamarád na inzerát na půjčku a šup. Do týdne měli chatu, splátky takové, že už šetřit nemuseli, a od té doby si to jen a jen užívají.

Hromada bankovek

„No jo půjčku, Ty si myslíš, že jsme to nezkoušeli? Samozřejmě, že ano, ale kdysi zapomněla manželka zaplatit za telefon, takže máme škraloup v registru a odevšad nás vyhodili. A ani se neptej co nás to stálo, jen za ty žádosti!“

Kamarád se plácá do stehen smíchy. Koho by cizí neštěstí nepotěšilo, že. A ihned vysvětlí, co je to americká hypotéka bez registru, kde se k záznamům přistupuje naprosto tolerantně. V podstatě se dá říci, že to nikoho nezajímá.

Vy jej znáte, tedy to jeho přehánění, a proto když přijdete domů, rozhodne se to s manželkou zkusit.

Motýl z bankovky

Lavička v parku osiřela. Už tam nechodíte. Proč také, když máte chatu uprostřed lesů. A poskytnutí půjčky skutečně trvalo necelý týden.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup