Jak ušetřit na mateřské dovolené

To, že péče o dítě je velmi drahá záležitost, je všeobecně známo. V každém období života má svoje specifické potřeby a rodiče by měli dělat vše, aby se dítko cítilo šťastné a prospívalo. S penězi však někdy může být problém, zvláště pokud žena nepracuje a je na mateřské dovolené.
V dnešním článku se dočtete několik typů, jak tohle finančně náročnější období zvládnout a ušetřit nějaké peníze.
okaté miminko
Pleny
Pleny jsou při péči o miminko nezbytností a zároveň jednou z těch finančně náročnějších položek. Zamyslete se nad tím, zda opravdu potřebujete používat ty předražené pleny z reklamy, u kterých stejně platíte jen za značku nebo si vystačíte s levnější verzí.
Další možností jsou pleny látkové. Jedná se o skvělou alternativu, která ušetří peníze a navíc i životní prostředí. Podle potřeby je můžete střídat i s klasickými jednorázovými, záleží jen ne vás.

Vlhčené ubrousky
Kromě plen souvisí s přebalováním i používání vlhčených ubrousků. Jedná se sice o skvělou věc, ale je naprosto zbytečné je používat doma, kde můžete použít namočený hadřík, který následně vyperete a zase použijete. Vlhčené ubrousky používejte jen mimo domov, kde není možnost použít hadřík.

Věci z druhé ruky
Nebojte se vyzkoušet nákup v různých bazarech či skupinách na sociálních sítích, kde můžete levně sehnat pěkné kousky. Je zbytečné veškeré oblečení a výbavičku kupovat nové, protože dítěti je to stejně jedno a ke všemu z toho rychle vyroste.

Nepotřebné prodejte
Tento bod souvisí s tím předchozím. Jestliže doma máte věci, které už nepoužíváte a jsou ve slušném stavu, tak je prodejte někomu dalšímu. Získáte tak další peníze a jako bonus uděláte někomu radost.

Nekupujte, ale vyrábějte
Jestliže máte dítě větší, které už nekojíte, tak dost peněz se dá ušetřit i na stravě. Místo nákupu drahých přesnídávek či sušenek si je zkuste vyrobit doma. Nejedná se o nic složitého a budete mít jistotu, že dítě ve stravě nedostává zbytečná éčka a hromadu cukru. Věřte, že poctivé domácí stravě se nic nevyrovná.
procházka s kočárkem
Neplýtvejte a plánujte
Vždy si dopředu naplánujte, co bude vařit a tomu přizpůsobte i své nákupy. Předejdete tak zbytečnému plýtvání a vyhazování jídla. Nezapomeňte chodit do obchodu vždy jen s nákupním seznamem, kterého se držte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup