Jak bydlet levně?

Vlastní dům? Vlastní byt? Vlastní dům se zahradou? Všechny tyto nemovitosti jsou sice moc hezké, ale je hezká i jejich pořizovací cena. Prostě ať chceme nebo ne, vlastní bydlení by chtěl každý, díky čemuž jsou pořizovací ceny tak vysoké. Ovšem nemusíte věšet hlavu. Pokud ani vy se tohoto snu nechcete vzdát a chcete mít vlastní dům se zahradou, sepsali jsme pro vás několik nápadů, díky kterým toho můžete dosáhnout – a poměrně za nízké ceny!

dům na louce

Prvním způsobem, jak dosáhnout na vlastní dům, je koupit si mobilheim. Mobilní domy na první pohled od těch klasických a zděných téměř nepoznáte – některé z nich vypadají dokonce i lépe! Mobilní domy se liší od těch klasických především v použitém stavebním materiálu a velikosti. Obvykle jsou to menší domky, nicméně pokud byste na to měli peníze, můžete zkusit kontaktovat nějakou firmu, která se touto problematikou zabývá a nechat si mobilhem postavit přesně podle vašich představ. Nicméně za tuto variantu si připlatíte – stejně tak jako u všeho, co je dělané na zakázku a nejedná se o sériovou výrobu.

dům v lese

Výhodou je i to, že tento typ staveb je dodáván již se vším základním vybavením – včetně kuchyňské linky, toalety, sprchy a postelí. Můžete si tak prostě rovnou sbalit věci a nastěhovat se. Kromě již zmíněných výhod má tento typ stavem i plusové body za to, že může stát na klasické orné půdě a není k jeho umístění třeba stavebního povolení.

Další možností, jak dosáhnout na vlastní bydlení, je koupení si chaty. Ačkoliv to na první pohled nemusí znít lákavě, věřte, že si tohle bydlení zamilujete. Žijete přímo v přírodě a většina chat je plně obyvatelná po celý rok. Je tedy zde zavedená elektřina, voda i odpady. Taktéž můžete hned bydlet – tedy pokud nebudete před nastěhováním chtít udělat větší rekonstrukci! Nicméně i s volbou této možnosti ušetříte opravdu hodně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup