Cyklická ketogenní dieta

Přemýšleli jste nad tím, že je už na čase shodil alespoň nějaké to kilo? Pokud ano, pak pro vás máme dobrý tip na hubnutí. Slyšeli už jste někdy o cyklické ketogenní dietě? Podle průzkumu, který byl ještě nedávno prováděn, se zjistilo, že se jedná o tu nejúčinnější možnost, jak se zbavit přebytečných kil. Jedná se ale o systém, který je velmi tvrdý. Vyžaduješ totiž disciplínu. Není ale obtížné jej dodržovat v běžném životě. Výhodou je, že cyklická ketogenní dieta https://www.prodietix.cz/o-proteinove-diete je natolik skvělá, že je možné se stravovat i v terénu.

ovocný jogurt s vanilkou a jahodami

U CKD je to tak, že buď ji držíte, nebo ne. Bohužel nic mezi tím opravdu neexistuje.
Základ cyklické diety spočívá v Atkinsově dietě. Tento systém spočíval v omezení sacharidů. Právě po takovém zásahu organismus spotřebuje všechny sacharidy a to ještě další dva nebo tři dny. Až teprve poté se metabolismus dokáže přeorientovat na tuky, které jsou považovány za primární zdroje. Zdrojem začínají být tedy ketony, které vznikají, když se spalují tuhy. Jakmile se do tohoto stavu tělo dostane, je možné začít přijímat pouze omezené množství sacharidů.
Rozhodně nejsou tuky jako tuky, což všichni moc dobře víme.
Ketogenní dieta se používá dokonce k léčbě epileptických záchvatů. Byl totiž prokázán pozitivní účinek na kontrolu těchto záchvatů. Právě průběh souvisí s metabolismem sacharidů v těle daného člověka.

jezení cookie

Jestli je něco, co lze považovat za základní pojetí CKD, pak je to střídání ketózy, která zbavuje tělesného tuku, a fáze zvýšeného přijmu sacharidů, díky kterému je umožněno udržet svalovou hmotu a také sílu. Pokud by vás zajímalo, po jakou dobu je třeba udržovat jednotlivé fáze, pak to nelze přímo určit. Mnohdy totiž záleží hlavně na cíli diety, možnosti člověka a také anabolické odezvě. Obvykle se ale doporučuje pět dní bez sacharidů a dva dny naopak doplňování sacharidů.
Možná že si teď říkáte, že něco takového přeci nemůže fungovat. Ale ano, funguje. I vy to můžete vyzkoušet. Samozřejmě ale záleží jen na vás a vašich možnostech.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup